Bouráme mýty o firemní Wi-Fi
Také věříte, že všechna Wi-Fi jsou stejná a že superrychlého připojení dosáhnete pouze pomocí kabelu? Musíme vás zklamat, není tomu tak. Nebo alespoň ne vždycky. Wi-Fi si prošla za poslední desetiletí rozsáhlým vývojem a její nejnovější inovace dnes nabízejí vysoce funkční a cenově efektivní řešení, které je plnohodnotnou alternativou právě ke kabelovému připojení. A nehovoříme pouze o těch nejvýznamnějších inovacích. I jednoduché, ale efektivní bezdrátové přístupové body vám pomohou zvýšit síťovou kapacitu, pokrytí i zabezpečení vaší sítě. Nastal tedy čas, abyste se znovu zaměřili na využití Wi-Fi ve vašem podnikání. Zde jsou základní fakta proč...
Výkon Wi-Fi se rovná výkonu kabelového připojení
Nejnovější generace Wi-Fi dokážou poskytnout rychlost přenosu dat srovnatelnou s gigabitovým ethernetovým a v některých případech dokonce multigigabitovým ethernetovým připojením. Důvodem je možnost konfigurovat Wi-Fi 5 i Wi-Fi 6 v 5GHz frekvenčním pásmu a dosáhnout tak rychlosti až 1,7 Gb/s nebo 2,4 Gb/s. Ta je pro mnoho firemních aplikací více než dostačující. Wi-Fi tak bez problémů můžete použít například pro:
- Přenos souborů, jako jsou například lékařské snímky odesílané v rámci kliniky.
- Síť pro hosty se stovkami připojených zařízení současně.
- Digitální značení, prodejní místa, konferenční a monitorovací kamery.
- Inteligentní systémy pro osvětlení, vchodové dveře, detekce pohybu či rozpoznávání hlasu.
- Komunikační řešení napříč celým kampusem.
- Redukce napájecích kabelů pomocí bezdrátových přístupových bodů s podporou PoE.
Wi-Fi jako flexibilní řešení s vysokým pokrytím
Vedle rychlosti existují i další přesvědčivé důvody, proč je dobré alespoň zvážit využití Wi-Fi v byznysu. V dokonalém světě by jednotlivé lokace vyžadující připojení měly jasná rozvržení a snadný přístup k instalaci, stejně jako spoustu času a financí na instalaci kabelů a dalšího vybavení. Podniky by mohly přesně předpovědět, co právě potřebují, a to nejen dnes, ale také za šest nebo dvanáct měsíců. Ale jak všichni víme, v dokonalém světě nežijeme. Rozvržení prostor tak ztěžuje instalaci, pronajímatelé nejsou dodatečné kabeláži příliš otevření (pokud s ní vůbec souhlasí), termíny a finance jsou obvykle omezeny a potřeby podniků se neustále mění.
Wi-Fi teď všechno toto opravdu dokáže
- Snadné a rychlé rozšíření Wi-Fi sítě, a to i v případě velkých prostor. Využijte moderní bezdrátové přístupové body s podporou mesh a vytvořte síť přesně podle vašich potřeb. Snadnou konfiguraci a správu umožňují aplikace NETGEAR Orbi Pro a Insight.
- Bezpečné připojení vícera IoT zařízení. V minulosti nebyla Wi-Fi vnímána příliš bezpečně. To se však díky řadě nových bezpečnostních vrstev změnilo. Firmy jsou nyní chráněny, i když ke své síti zrovna připojují některé IoT zařízení, které patří k nejzranitelnějším prvkům. Chráněný přístup k Wi-Fi (WPA) se navíc neustále vyvíjí a přináší řadu dalších novinek. Uživatelé NETGEAR mají mimo jiné i možnost vytvářet pomocí technologie VLAN až čtyři zabezpečené a vzájemně oddělené Wi-Fi sítě pro své administrátory, zaměstnance či klienty.
- Podpora dočasných a vyskakovacích stránek. Zapomeňte na obtížně nastavitelné Wi-Fi. S funkcí Instant Mesh můžete svou síť konfigurovat a dále rozšiřovat snadno, rychle a bez dodatečných nákladů.
Chytré Wi-Fi
Malé a středně velké firmy mají mnohdy speciální požadavky na síťová připojení. Vedle výkonu a vynaložených nákladů u nich hraje důležitou roli také zabezpečení či způsob instalace a správy.
Díky cloudu, mohou dnes již své bezdrátové systémy připojit do sítě ihned po vybalení z krabice, často bez jakýchkoli dodatečných aktivit. Stačí spustit cloudový portál NETGEAR Insight a ten už sám automaticky vyhledá a připojí všechny bezdrátové přístupové body v síti, včetně tiskáren a dalších produktů. Tuto akci můžete provést na místě nebo i stovky kilometrů daleko. Stejně tak snadné je i monitorování, překonfigurování či řešení problémů. A vaše data budou navíc neustále v bezpečí!
Wi-Fi 6
Mnoho firemním uživatelům dosud postačí bezdrátové připojení s podporou Wi-Fi 5. Pokud ale pravidelně navyšujete počet připojených zařízení, mezi nimiž jsou i IoT, pak byste měli zvážit nejnovější standard Wi-Fi 6. Ulevíte tak zařízením i aplikacím, která jsou náročná na šířku pásma, jako například bezpečnostním kamerám či produktům sloužícím k pořádání konferencí, přenosu videa i zvuku. Co je však nejdůležitější, Wi-Fi 6 se chová ke každému zařízení a uživateli stejně, takže firmy mohou efektivněji spravovat univerzální bezdrátové připojení a poskytovat tak konzistentní zážitek všude a po celou dobu.